14 Yaş Altı Bulgaristan Doğumlular İçin

  1. BG Vatandaşlığı başvuru formüleri (Zayavlenie).
  2. Bulgaristan’ da doğduğu şehrin İlçe Nüfus Müdürlüğünden alınmış, yeni tarihli (Slujba “GRAO” – Grajdanska Registratsiya i Administrativno Obslujvane)  Doğum Tasdik Belgesi (Akt za Rajdane).
  3. Anne ve ya Babanın Bulgar Kimlik Kartı ve Pasaport fotokopileri.
  4. Anne ve ya Baba TC Vatandaşı ise TC Kimlik fotokopisi.
  5. Pasaport Harç ücreti.

Bulgaristan Pasaport başvurusu için izlenmesi gereken adımlar,

  • Bulgaristan Vatandaşlığınızı geri alabilmek, Pasaport uzatma, Kendinize ve ya çocuklarınıza Pasaport çıkartma için Zayavlenieyi doldurmak.
  • Bu Zayavleniyeyi alabilmek için Bulgar Konsolosluk ve ya Büyükelçilik telefonlarından görevli memurları 14 00 – 16.00 arası arayarak Zayavleniye doldurmak için randevu alacaksınız. Size verilen tarih ve saatte Bg Konsolosluğuna gelerek Zayavlenieyi alacaksınız.
  • Bu zayavlenieyi aldıktansonra dolduracaksınız ve Bulgar memurlarının Size verdiği başka bir tarih ve saatte gelip Bulgaristan Pasaportu başvurusunda bulunabileceksiniz.

Önemli Notlar,

  • Konsolosluk telefonlarınıza ısrarlı aramalarınıza rağmen cevap vermiyor ise, Bulgar Konsolosluk ve ya Büyükelçilik Yetkililerine ulaşamıyor iseniz,
  • Bu işler ile uğraşacak zamanınız yok ise, Probleminizi çözmek, Sizin adınıza Bulgaristan Konsolosluklarından Randevu alıp Zayavlenienizi doldurup zaman kaybetmeden başvurmanızı yapmanıza yardımcı olmamızı istiyorsanız müşteri temsilcilerimizi aramaktan çekinmeyin. Başvuru, bu Zayevlenie doldurulduktan sonra yapılır.

Pasaportunuzu Konsolosluktan başkasının almasını isterseniz Bulgar pasaportu başvuru esnasında Pasaportu teslim alacak kişiyi bildirmelisiniz.

Bulgaristan Vize

add your comment